A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Natalia Kills

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Bradford 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Natalia Kills is a very famous international artist. Natalia Noemi Cappuccini-Sinclair (born Natalia Noemi Keery-Fisher), better known by her stage name Natalia Kills, is an English singer, actress, record producer, fashion designer, and director. She was born, and raised for part of her early life, in Bradford. Kills studied at the Bradford Girls' Grammar School before briefly attending the London Academy of Music and Dramatic Art. She withdrew from LAMDA to focus on her musical career. She soon b...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Cheryl Cole

Leona Lewis

Alessandra Amoroso

Ciara

Malù

Kat Deluna

Carly Rae Jepsen

Loreen

Vanessa Hudgens

Anahi


Tags: Natalia Kills

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019