A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Buzëlulja Me Tymnajë

Arkaike,pa përvojë,
Sjellja ime,si qëmoti,
Koshiencën shtresëzuar,
Vlerë me zanzfillë te zoti.

Mirësi,virtyte plot!...
Mbledhur në memorjen time,
Shumësi,veshur mbi ty,
Derdhur, edhe një lloj sqime.

Cigarja,cepbuzës lule,
Tymnajën, porsi oxhak,
Uuuh!..,moj uuuh,çudi e madhe!...
Për mua,me përvojë pak.

Në mendime…,habitretur…
Vetes, jo…,se s’është fund bote!...
Buzëlulja me tymnajë,
Por,je ti!...moj ti!...,jashtë mode….

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019