A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Poetes Mimoza Ahmeti

Sikur të ishte mundësia,
Si ty,të jenë gratë shqiptare,
Sa,e lumtur do të ndihej,
Shqipja jonë dykrenare!...

Ti,do thuash :s'ka kuptim!...
Gratë,si unë,çdo bënin vallë?...
As më shumë e as më pak,
Do t'rrisnin një komb të rrallë.

Shumë të shtrenjtën,Shqipëri,
Katandisur në këtë farë feje,
Mbase,mbase e ndërtojnë,
Me shpirtin,model prej teje!...

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019