A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jam Pikë Që Pikoj

I thotë shoqja shoqes,
Jam pikë që pikoj,
Tjetra sec gajaset,
Unë rreke që shkoj!...

Na moj ti, s'e di?!...
Pika që pikon,
Argjend e flori,
Rrëkeja që shkon,

Mbledh papastërti.
Mos u mat me pikën,
Kurrë,ti, moj rrëke...
Ajo bije nga lartë,
Ti, ecen mbërdhee...

- poezi nga Natasha Limaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019