Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arlinda

Ja, ta gdhenda dhe në ar,
Emrin e njgjeshur në shpirt,
Atë që vetë të thërrita,
çastin që erdhe në dritë.

O ti, shenjtëria ime!
Edhe pse s't'u ndodha pranë,
Urimin tënd për ditëlindje,
çdo yll, mbi supe e mban.

Shkëndijojnë ato gërma,
Flakadan i ndezi malli,
Urimet flasin, O Linda!
Jemi ne që vijmë nga mami

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet