A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Arlinda

Ja, ta gdhenda dhe në ar,
Emrin e njgjeshur në shpirt,
Atë që vetë të thërrita,
çastin që erdhe në dritë.

O ti, shenjtëria ime!
Edhe pse s't'u ndodha pranë,
Urimin tënd për ditëlindje,
çdo yll, mbi supe e mban.

Shkëndijojnë ato gërma,
Flakadan i ndezi malli,
Urimet flasin, O Linda!
Jemi ne që vijmë nga mami

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019