A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kalligruri

Drithërim’i palcëkockës, ç’u derdh syrit vesëzuar
Durim, mërzitje fisniku me sinqeritet mbuluar…
Sa, s’plasa e rebeluar, fjalët grykës gur-gur ardhur,
Të ndaja grurin nga elbi, në habitatin e kalbur…
Kalligruri në mes elbit, të të shtrydhësh, Mirësi…,
Po kur të mbyt kalbësira, sasia bën “ cilësi “!...

N. L. ( F ) 6 / 06 / 2019

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019