Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ma Lëndon

Gjakut ndjej keqardhjen tënde,
Sa dojaaaa.., të mos shikoje...
Përballja është tmerr, për mua,
Mir'do t'ish të mos " lakoje "...
Vlerësoj, të dhemb, si mua
Breshërim'syri kullon...
Dhe, pse ma puth plagën, s'dua,
Është e thellë...,ma lëndon!...

N. L. ( F ).

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet