A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Si Tri Të Tërfilit

Sa ju pash që të tria,
bamp ma bëri poezia…
Të tria pa limit vlera,
Vlonjate e soj nga dera…
Po e nis me Ty, Megisa.., e di të humbi durimi,
Princesh' me timon në dorë, tym e flakë frymëzimin…
Dhe, pse qartë, s’të dallova, perdembrëmja më pengoi…
Qeshja me shpirt, moj Melisa, vajzën time më afroi…
Anxhi-Anxhi, topmodele, ardhmëri tradicionale,
Vdes për vjehrrën bashkëkohore, takën 10 pont nën sandale…
Ngjitur si tri të tërfilit feksçelitur, lulëzuar,
Fat, o fat i madh për mua, se sa jam, keni “ harruar “!...

Një dhuratë e vogël, për këto vajza të mrekullueshme.

N. L. ( F )

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019