A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zemërnëna

Gur’e mure bëni vesh dhe ju... pemë që flladëzoni,
Hëna me yje zjarruar nat’përnat’ më shoqëroni…
Në ma pafshi plasaritur, jo-joooo... mos vini merak,
Se, dhe nga gëzim i çmendur zemërnëna kullon gjak!...

N. L. ( F ) 25 / 8 / 2019

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019