Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zemërnëna

Gur’e mure bëni vesh dhe ju... pemë që flladëzoni,
Hëna me yje zjarruar nat’përnat’ më shoqëroni…
Në ma pafshi plasaritur, jo-joooo... mos vini merak,
Se, dhe nga gëzim i çmendur zemërnëna kullon gjak!...

N. L. ( F ) 25 / 8 / 2019

- poezi nga Natasha Limaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet