Natasha Limaj Poezi
Natasha Limaj

Qënkan Mbretër

“Afër detit, afër mbretit “
Mençuria popullore…
Zhytur në të, ia marr këngës
S’mu desh vegël muzikore…
Sazani dhe Karabruni
Stisur Zoti kryevepër…
Me gryk e lëshova zërin
Gjithë vlonjatët qënkan mbretër!…

N.L(F)

- Poezi nga Natasha Limaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0