Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Naxhije Bytyqi - Zo Ku Te Kam Moj Qifteli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

17/09/2013

2013-09-17T18:50:36+00:00

Këngë e albumit:

"Fjalet E Zemres Prej Kengtarit"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zo Ku Te Kam Moj Qifteli" kënduar nga Naxhije Bytyqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Naxhije Bytyqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rifat Berisha. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oooo
Zo ku t'kam moj çifteli
deshta i her te flas me ty
Du me fol se me knu s'muj
jo as gishtat o s'mun po i luj
Me knu s'muj me vajtue s'di
por po i flas dy fjal me ty
O per ty Kosov Etnike
e per ty Drenic,
oj Drenic kreshnike. 

Oooo
Nashta telat o tu kan nryshk
se shum lule o na'u kan vyshk
Kangen ton moj qifteli
gjaku e loti o e kan ly
S'na shkon zani as mu as ty
oh se zemrat na'u kan thy
Por s'mun rri pa i thon dy fjal
per Drenicen po,
po si po bon ball ee. 

Oooo
Prap n'Drenic kan ra komitat
por djelmija i kan nxan pritat
Se s'duron ky ven kapicen
jem plis bardh nuk e lshojm Drenicen
Nuk largohem nga kto votra
me buk misri jem rrit ne sofra
Se n'ket ven na ka lind i pari
kur nuk kishte shka,
shka as kam barbari.

Oooo
As me pushk e as me topa
le ta merr vesh e gjith bota
Se Prekazi s'luen o kurr
gjaku i yn nuk shterron kurr
Ka marr gjamen Qyqavica
tan me shkije u rrethue Drenica
Qou o shka hiqe ushtrin
se i mledh eshtnat po,
po sikur n'Vranin ee.

Oooo
Pash at gjak qe mori val
qifteli ma thuj ni fjal
N'at Prekaz a pat noj djal
turrin hasmit o me ja nal
Pasha kangen Kosovare
qe i vlon zemrat si ne zjarre
Pash at gjak e pash at lot
ka Prekazi po,
po more trima plot ee.

Oooo
Ka Prekazi e ka Drenica
trima si Azem Galica
E nuk vdes zemra e shqiptarit
s'nalet pushk e Adem Jasharit
Pushka e tij me u nal nuk ka
per pa ik ma i mrami shka
E me u vesh shkinat ne t'zi
le ti kjajn more po,
po vorret n'serbi.Më Shumë Këngë Nga Naxhije Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet