Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Bytyqi - Ju Kendojm Deshmorve  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

16/02/2014

2014-02-16T14:49:54+00:00U SHTUN FUSHA MALE E KODRA
TYM E FLAK ESHTE MLU KOSOVA
NGA DRENICA E GLLOGJANI
GJITH PREKASI E NIKOSHANI
VJEN VLLAUSHA DHE PASHTRIGU
ASHT KOSHARJA E LLAPUSHNIKU
LLAP E LLAPO E SHARR BREGOR
RAN SHUM TRIMA PER KOSOV

NPARAROJE GJITHN PREKAZI
KOMANDANT ADEM JASHARI
3-VJEN NE ILEGALE NDERI
USHTIR QLIRIMTARE
VJEN ZAHIRI DHE HAKIFI
ETMON HOGJA NGA JUNIKU
KUMANOVA TAHIR SINANI
DHE SHKELLZENI E LUANI

PER LIRIN E KETIJ TROLLI
SI VIGAN FEMI LLADROVQI
BASAHK ME GJEVEN SI SHOT GALICA
2-BASHKSHORTET NGA DRENICA
UCK LARG NAJ SHKOJN ZANI
MUJ KRASNIQIT E SANDOKANIT
NE KET LUFT E SAKRIFIQES
SHKELQEJN VEPRAT E AGIM BERISHES

ELEZ GECI MAGJUN BERISHA
MET REGJEPI RASIM KIQINI
KET DRENICEN NON KOSOVES
I LUMT PUSHKA ILAZ KODRES
LSHONI ZA AGIM RAMADANI
SKA KUFI TOKA E SHQIPTARIT
MIR E DITI KU I DHEM ZEMRA
SALI QEKA LIS ME RREMA

HEJ KA SHUM TRIMA SOKOLA TMALIT
ESHT MEDIA DHE SYLEJMANI
NGA GJERGJICA RAMADANI
PREJ DRENOVCI VJEN LIMANI
BEQIR GASHI SEV DEQANI
E SHUM DJEM NTROJA ETNIKE
O HO NA LAN VEPREN HISTORIKE


Ky tekst u dërgua nga  leli2013
Më Shumë Këngë Nga Naxhije Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet