Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Bytyqi - Ndrras Te Vekut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Ibish Broja"

Komente

Asnjë Koment

09/01/2016

2016-01-09T16:22:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndrras Te Vekut" kënduar nga Naxhije Bytyqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Naxhije Bytyqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bujar Cimili (Burraj). Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oh ne dras te vekut...
Oh Kush po don oh po qane...
Qan sy zeza oh per jarane...
Oh qan sy zeza oh per jarane...
Dushk e bor oh ne mal po i thane...
Oh dush e bor oh ne mal po i thane...
Nuk pe len oh veren me dale...
Oh nuk pe len o me dal sivjete...
Per qat djal oh qe na ka vdeke...

Oh per qat djal oh qato djal te rie...
Oh dil nane ndhe ku e kan shtie...
Oh a din nane ndhe ku e kan shtie...
Ne vorre te reja ner qat blie...
Oh n'vorre te reja ner qat blie...
Shkon sy zeza na ra per mie...
Oh ku je po i thot oh jarane...
Oh a e din besen qe ma ke dhane...
Oh a e din besen qe ma ke dhane...
Thojshe pushka nuk ka qka me bane...
Oh Thojshe pushka nuk ka qka me bane...
Zylja e topit nuk mun me me nxane...
Kur po e ni bre djal zanin tane...
Dek me kan aj qona ne kame....Më Shumë Këngë Nga Naxhije Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet