Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naxhije Bytyqi & Driton Jakaj - T'kam Prit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

(Dritoni)
Sa tkam prit un per me ardh
Nuk ma the kurr ni fjal
Sikur mos me mpas njoft kurr
Ti u bane zemer gur.

(Naxhia)
Per ty une e njejt kam mbet
Prit me muj e prit me vjet
Krejt qka kisha pas me t'than
Se kam meritu me mlan.

(Bashk)2X
Prej se me ke ikur ti
Kan lotu kta syt e mi
Dit te bardh ma nuk kom pa
O qysh s'terdh as pak gjyna.

(Dritoni)
Se jam gjall ti ke harru
Qysh jem kan sje tuj kujtu
Kta dy sy qe po mlotojn
Qka mke ba nuk ta harroj.

(Naxhija)
Per ty une e njejt kam mbet
Prit me muj e prit me vjet
Krejt qka kisha pas me t'than
Se kam meritu me mlan.

(Bashk) 2X
Prej se me ke ikur ti
Kan lotu kta syt e mi
Dit te bardh ma nuk kam pa
O qysh s'terdh as pak gjyna.


Ky tekst u dërgua nga Aferdita !

Naxhije Bytyqi & Driton Jakaj - T'kam Prit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'kam Prit".
3. Video është e këngës "T'kam Prit", por nuk këndohet nga Naxhije Bytyqi & Driton Jakaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naxhije Bytyqi:


Komente 0