Naxhije Muhadri
Naxhije Muhadri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Kukës
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 80 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Korrik 1943
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Naxhije Muhadri është një poete dhe autore/publiciste. Quhem Naxhije Mehmet Muhadri dhe kam lindur në fshatin Vlahen të Hasit rrethi Kukës, 3/7/1943. Që në moshën 3 vjeçare e kam ndierë përsekutimin nga sistemi komunist. Arsyja ka qen arrestimi i babajt si kundërshtar i Partisë në Pushtet në vitin 1946. Për ne tre fëmijët është kujdesur nëna Hata e ndihmuar nga vëllezërit e saj. Në vitin 1952 jemi sistemuar në Kukës, nëna punonte në artizanat ne vazhdonim shkollën. Në vitin 1956 Babai është lirua...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0