Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazi - Jam Prej Lindjes (Feat. Driton)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Jam prej lindjes 1 ven qe po harrohet
Po prej zemres teme kurr nuk do t'largohet
Tash po e pres kohen e vazhdimit
Diten e lirimit edhe Kohen e qlirimit

Po provoj po munona per me shkru Se dhimbjen
per vendlindjen ,nuk po muj mo me duru
Per kosoven lindore qe kosova e ka harru
A harrohet Presheva qe dominojn shqiptart
A harrohet Medvegja qe per mu osht ven i art..

Vendi ku u Lind Dhe ku u rrit trimi
Trimi i Fundit Zenel Hajdini
Tash po Qajn edhe lisat e Ngrat
Per MEDVEGJEN qe na ka Met kejt That !!
Mos qani o male mos qaj O ven i bekum
Se ka me ardh Dita qe kemi me kan kejt te baShkum...

Ref X2:Jam prej Lindjes , Nje vend ku po harrohet po prej zemrës teme kurr nuk dot largohet
Tash po e pres kohen e vazhdimit ,diten e lirimit edhe Kohen e qLirimit..

Po menoj e nuk po harroj kengen qe po e boj per vendlindjen pO e knoj edhe un tash po provoj zanin pak me Lshu ,Moti kam Dasht po qitasht jam tu kallxu

Qdo nat mendoj per vendlindjen time qi po don
me marr Serbia e me lan jetime
Shum trima Evropiane kan Luftu e ku met MEDVEGJA a m'tregon ti mu
Po e harrojm Inxhin edhe LLeshin e harrum
qe n'ket ven jeten e japen per 1 vend ata luftun

Spo muj me Kuptu qysh po muni me duru kur
po dojn me na rrethu qysh spo qohi me vepru

Ref x4:Jam prej lindjes 1 ven ku po harrohet po prej zemres teme kurr nuk dot largohet
Tash po e pres kohen e vazhdimit diten e lirimit edhe kohen e qlirimit.....

I LOVE MEDVEGJA

Ky tekst u dërgua nga Anche.e


Nuk kemi video për këtë këngë.


Featuring: Driton
Publikimi: 09/07/2009


Më Shumë Këngë Nga Nazi (Nazmi Tusha):


Komente 0


Nazi - Jam Prej Lindjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Prej Lindjes".
3. Video është e këngës "Jam Prej Lindjes", por nuk këndohet nga Nazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.