Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazif Cela - Do Filloj Duke Menduar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  9

Do filloj duke menduar
me zember te perveluar
sot qe erdhi dita e bekuar
do marr penen per te shkruar.

Do marr penen per te shkruar
me dridhen te zezat duar
te keqijat qe mu qepne
per pateriot Smail Bene

Per Smail Bej Bukurine
qe eshte shtrire ne Kanine
kombin tone e kane nxire
Shqiperise i hodhen mavrine

Keto fjale kur i thone
se kane me vete zone
mali madh baba Tomorr
qe ta merr frengun ne dore

Mali madh e nje te ngrite
mblodhi te gjithe paresite
mblidhni mblidhni paresi
pas ju vjen dhe populli

Pas ju vjen dhe populli
mor ta marrem vdekjen ne sy
ta marrem vdekjen ne sy
burra permbi Itali.

Burra permbi Itali
burra permbi italiane
ta marrem prape Sazane
Sazane dhe Portonove

Sazane dhe Portonove
kemi dy kyce ne dore
njeqinde vjete luftojme
armiqt dot s'na zapetojne.

Ky tekst u dërgua nga Edi XhelilajPublikimi: 15/08/2007


Nazif Cela - Do Filloj Duke Menduar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Filloj Duke Menduar".
3. Video është e këngës "Do Filloj Duke Menduar", por nuk këndohet nga Nazif Cela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazif Cela:


Komente 0