Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazif Cela - Tek Kendojne Djemte (Feat. Grupi Polifonik)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Vajta diku vajta
Tek merakun pata
Ku merakun kisha
Tek e dija vete

Ne te dalte shtegu
Nje ze sec me flete
E bukur e dheut
Tek un vjen perjete

Shkova diku shkova
Kurr nuk e mendova
Ku skisha vajt kurre
Vajta kisha pune

Ku shoke e xhanit
Pran zjarrit e gjeta
Atje prane zjarrit
Rash me te dhe fjeta

Dhe se ajo sflinte
Te flija sme linte
Neper goje fliste
Si nje dallendyshe

Zu te me qortonte
Gjumin ma largonte
Me plot goje thoshte
Un jam zonja jote

Tek kendojne djemte
Hajde rri ne dashurite
Atje i kam gjetur
Tere bukurite

Atje dashuria
Mer e thur kurore
Atje bukuria
Me zogjte ne dore

Se duke kenduar
Bota qendron zgjuar
E bukur e dheut
Na qenke per mua

Per mua do jete
Per mua qe shkruar
Po per kete jete
Po tjetre se dua

Ky tekst u dërgua nga Frederika BullaPublikimi: 20/11/2013
Festivali: Musical-Fest 2013


Më Shumë Këngë Nga Nazif Cela:


Komente 0


Nazif Cela - Tek Kendojne Djemte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tek Kendojne Djemte".
3. Video është e këngës "Tek Kendojne Djemte", por nuk këndohet nga Nazif Cela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.