Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazif Cela - Balluket E Ballit Moj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Balluket e ballit moj
mbi sy të kanë rënë
si hëna mbas malit moj
si hënë e pabërë

Manushaqet lule
lulet që këpute
do t'i bëj varëse për gushe
ditën që do bëneç nuse
(përsëritet pas çdo strofe)

Lulet e fustanit moj
ngjajnë si argjëndë
kush t'i ka qëndisur moj
vetë apo jot' ëmë

Si do ia bësh djalit moj
kujto ç'i ke thënë
te burimi i zallit moj
shtegun ta ka zënë

Zogjtë nëpër fleta moj
ëmbël cicërojnë
me forcat e veta moj
foletë i ndërtojnë

Ky tekst u dërgua nga Ermir MitrushiRenditja: Top 200
Publikimi: 15/03/2011


Nazif Cela - Balluket E Ballit Moj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Balluket E Ballit Moj".
3. Video është e këngës "Balluket E Ballit Moj", por nuk këndohet nga Nazif Cela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazif Cela:


Komente 0