Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazife Bunjaku - Rrefej Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Po rrëfej për ty
me lotë në sy
Dhembja ime
dashuri që të mbajë n'fshehtësi

Ishim parë një ditë
pa dashtë, pa pritë
rasti është mbret
e mbret mu bane ti

Afër me shpirtë e me trup larg të mbeta
Unë fat i huaj e ti fat që vonë të gjeta

I lutem Zotit për mëshirë
Një ditë vdekja kur t'ë lypë
N'prehnin tand t'i mbylli sytë

Po rrëfej për ty
me lotë në sy
Dhembja ime
dashuri që të mbajë n'fshehtësi

Dua t'shohë një ditë
si t'kam pritë
Fytyrën t'qeshur
e shpirtin që ma ndritë

Afër me shpirtë e me trup larg të mbeta
Unë fat i huaj e ti fat që vonë të gjeta

I lutem Zotit për mëshirë
Një ditë vdekja kur t'ë lypë
N'prehnin tand t'i mbylli sytë


Ky tekst u dërgua nga Lola


Nuk kemi video për këtë këngë.


Nazife Bunjaku
Publikimi: 12/06/2008
Festivali: Polifest 2008


Nazife Bunjaku - Rrefej Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrefej Per Ty".
3. Video është e këngës "Rrefej Per Ty", por nuk këndohet nga Nazife Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazife Bunjaku:


Komente 0