Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Elbasan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 58 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Nazmi Abazi është një poet. Nazmiu (Kaçi) ka arsimin e mesem profesional ne degen elektrike dipllomuar ne 1981. Mbasi kreu detyrimin 2 vjeçar ushtarak, po ne Elbasan punoi si elektricist ne kombinatin metalurgjik, ne uzinen e gizes, deri ne vitin 1990. Me vone emigroi ne Greqi. Pas vitit 2002 u shperngul ne itali, ku jeton edhe sot. Krijimtarine letrare e ka filluar qe ne bankat e shkolles 8 vjeçare. Ka ndjekur kurset e krijimtarise letrare ne shtepine e kultures se rrethit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Nikollë Loka

Arqile Garo

Perikli Shuli

Sotiraq Naci

Petraq Kote

Xheladin Çitaku

Xhemajl Rudi

Islam Idrizi

Fehmi Pireva

Sabit Rrustemi

Tags: Nazmi Abazi, Kaçi


Komente mbi këtë artist