Nazmi Jakupi
Nazmi Jakupi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1953-2016)

  • Ndërroi jetë më:
  • 5-7-2016
  • Vendlindja:
  • GërdociBiografia

BIOGRAFIA: Nazmi Jakupi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Bali Naz Rahmetliu ka lind më 26 Shtator viti 1953 ne Gerdovc. Qysh ne klasen e par ka fillue me kendue si femi ka krye shkollen filore ne batllav ne vitin 1973 ka fillue te punoj berber dhe me keng prej vitit 78. ka fillue te kendojm se bashku me Enver Batllaven me qen se enveri ishte dy vite maj vjeter po e ka humb vitin e kshtu qe kan qen edhe ni klas me Enverin do te thote qe bukur moti kan kendue se bashku ne vitin 1974. Bali Naz prej fshati...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0