{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Nazmi Tusha është një këngëtar. Nazmi Tusha këngëtar i grupit Fortesa Kaçanik. Në vitin 1991 mori pjesë në koncertin Arbrock, që u mbajt në Shkup nga të gjitha grupet rock të asaj kohe si Elita 5, Iliret, Nazmi Belica, Trix e shume grupe tjera rock. Në vitin 1993, albumi i pare që kishte 8 këngë dhe si titull kishte këngën "Sy Zeza". Pastaj ne Gjermani viti 1995 Albumi tjeter qe titullohej "Do të duash". Në vitin 2000 kthehet dhe merr pjes ne Top Fest me këngën "O l...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0