Nazmi Tusha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Nazmi Tusha është këngëtar. Nazmi Tusha këngëtar i grupit Fortesa Kaçanik.

Në vitin 1991 mori pjesë në koncertin Arbrock, që u mbajt në Shkup nga të gjitha grupet rock të asaj kohe si Elita 5, Iliret, Nazmi Belica, Trix e shume grupe tjera rock.

Në vitin 1993, albumi i pare që kishte 8 këngë dhe si titull kishte këngën "Sy Zeza".

Pastaj ne Gjermani viti 1995 Albumi tjeter qe titullohej "Do të duash".

Në vitin 2000 kthehet dhe merr pjes ne Top Fest me këngën "O lala", që u mbajt me te gjitha grupet shqiptare.

Në 2001, albumi i tretë me kryeyitull kenga "O lala" dhe pastaj kthejn bashkpunimin me shokun Agron, që ishte iniciator i këngëve te publikuara nga viti 2021.

Më datë 20 Janar 2021, Agron publikon videoklipin "Elvira", në bashkëpunim me Nazin.

Më datë 19 Gusht 2021, Nazmi Tusha publikon videoklipin "O Lala", në bashkëpunim me Agron Rakën.

Më datë 27 Nëntor 2021, Nazmi Tusha publikon videoklipin "Selman Kadria", në bashkëpunim me Agron Rakën.

Më datë 1 Shkurt 2022, Nazmi Tusha publikon videoklipin "Ti A S'me Fale", në bashkëpunim me Agron Rakën.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0