Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazmie Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  120
(1952-2007)  
  • Vendlindja:
  • Gjonaj, Has 
BIOGRAFIA: Nazmie Hoxha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore kosovare. Nazmie Hoxha lindi më 25 tetor 1952 afër Prizrenit dhe vdiq më 5 maj 2007 në Prishtinë. Nazmie Hoxha ishte këngëtare e popullarizuar e muzikës popullore shqiptare në vitet 1970-2000. Si fëmijë i pëlqente interpretimi dhe me hyrjen në shkollën e mjekësisë, si pjesë e aktiviteteve të lira fillon ta realizojë edhe dëshirën fëminore për të interpretuar. Aty futet në Shoqërinë Kulturo Artistike të qytetit dhe fillon karrierën e saj. Me këngën "Ylli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Antigona Qena

Muhrabije Malazogu

Shpresa Gashi

Paro

Fatime Sokoli

Fatmire Ymeri

Ema Qazimi

Dava Gjergji

Albina Burrniku

Gerta Heta

Tags: Nazmie Hoxha, Nazmije Hoxha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet