A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nazmie Hoxha - Moj Hatixhe Në Shami Të Kuqe


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/02/2013

2013-02-26T13:18:38

Moj Hatixhe moj shami te kuqe
N'Elbasan mori do t'shkojsh nuse

N'Elbasan mori do t'shkojsh nuse
T'i ngjyn dada moj flokt e kuqe

T'i ngjyn dada moj flokt e kuqe

Flokt e kuqe t'i shitoft zana
A s't'u dhimten o baba e nana

A s't'u dhimten o baba e nana

Baba nana edhe vllaznia
Ah ma fort e shkreta çikania

Po ma fort e shkreta çikania

O ma fort e shkreta çikania
Shkon te burri moj t'rrok pleqnia

Shkon te burri moj t'rrok pleqnia

Shkon te burri moj t'rrok pleqnia
Per kanaci o t'rrokin fmia

Per kanaci o t'rrokin fmia

Per kanaci o t'rrokin fmia
Lypin buken o argatia

Lypin buken o argatia

Argatia moj gjinja huj e
Lypin buken o lypin uj e

Lypin buken o lypin uj e


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019