A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nazmie Hoxha - Kur Këndoje Ti


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/09/2012

2012-09-13T20:57:35

Midis nesh si flladi
Erdhe ti Tefte
Dhe neper rruge me balte
Celi çeli bari i ri

Larte mbi qerre
Nji pjano e vogel ish me ty
Dhe pas te vinin hallet
Endrrat dhe kenga e vendit tim

La parmenden bujku
Tej tek brazda
Dhe une lodrat lashe
Prej zerit tend u shtanga

Kenga jote
Djersen fshin nga balli
Kur kedoje ti
Pushonin zogjt e malit

Ref...
Kur kendoje ligjeroje
Sa njemije bilbila
Rritej mali mbushej fusha
Plot me trendafila

Prandaj ajo e dashuronte
Jeten dhe lirine
Zemra jone ndizej flake
Oh ne kenge per ty

Kishte trima vatra jote e ngrohte
Ju lehtesoje plag
Me zerin tend te embel
Moterzo

Disku i zerit tend
U rrit e lulezoi
Me zjarr kta djem e vajza
Per jeten e re te gjithe kendojne

Kenga jote keso kenge e mall e
Rriti breza tinguj edhe lot
Kenga jote keso kenge e mall e
Rriti breza askund nuk pushoj

Ref...x2
Kur kendoje ligjeroje
Sa njemije bilbila
Rritej mali mbushej fusha
Plot me trendafila

Prandaj ajo e dashuronte
Jeten dhe lirine
Zemra jone ndizej flake
Oh ne kenge per ty


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019