A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nazmie Hoxha - S'paske Pas Një Pikë Mëshirë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/01/2009

2009-01-23T18:46:49

S'paske pas nji pik mëshire
Qysh pësova unë ksi soj
Xhanëm aman
Qysh pësova unë ksi soj

S'pres prej teje far të mire
Veç me m'fol o njiher me goj
Xhanëm aman
Veç me m'fol o njiher me goj

Pse m'ke marrë ti kaq mëni e
S'çohet jeta me inat
Xhanëm aman
S'çohet jeta me inat

Fol me gojë o syn oj zi e
Mos ke frikë o se bën mëkat
Xhanëm aman
Mos ke frikë o se bën mëkat

Paske pas moj zemrën hekur
Qysh durove mori xhan
Xhanëm aman
Qysh durove mori xhan

Përveç teje nuk du tjetër
Trëndafil o në Elbasan
Xhanëm aman
Trënadafil o në Elbasan

Kur më than se u zemru xhanani
Mu ma mir t'më kishin vra
Xhanëm aman
Mu ma mir o t'më kishin vra

Si t'më çitnin prej Elbasanit
Nuk e ndroj o t'shkretën sevda
Xhanëm aman
Nuk e ndroj o t'shkretën sevda


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019