A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nazmie Hoxha - Kënga E Naimit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/03/2013

2013-03-26T00:41:44

More ti zog mali
Qe t'këndoi Naimi
Moj jehon që më përgjigjesh
Si verimi

O bilbil i njati Frashëri
Që këndoje ti për trimat
Për Shqiptarët që i deshe
Për lulet e vetëtimat x2

Ja ku thuhet kënga
Buçet lart për jetë
Ajo është e bukur
Siç e do ti vet e

Ja sa mbrimë në shtëpinë
Ku u linde u bëre burrë
Ti u trete për atdhenë
Dhe atdheu s'të harroi kurrë x2

Kur këndojmë ne në dasma
Kur kërcejmë n'festivale
Zëri yt seç na përgjigjet
Nëpër lisa lart në male x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019