Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazmie Selimi - Kur Je Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

jo te gjitha dashurite
se ndryshojne mendimin tim
per ty te lutem ti mos ndrysho
kjo magji qe ke ne shpirt
nuk ka vler kur sta shikoj ne sy
aq shum jo mos u largo
un hija jote do qendroj ne jeten time

ref;
kur ti je larg
tek un ska diell
jasht bie shi mengjesi
dot nuk vjen

kur ti je shum larg
ska me qudi bota
me duket e kot
e vogel

kur ti je larg
tek un ska diell
jasht bie shi mengjesi
dot nuk vjen

kur ti je shum larg
ska me qudi bota
me duket e kot
e vogel si un dhe ti

jo nuk mun te them ty ik
nga vetmia kam(shum frike 2)
me duhet veq ta pranoj
jo nuk mund te them ty rri
ndoshta kte kerkoj largimin tend
jo une nuk e vendos
do ta pranoj kur do te vish
ne jeten time

kur ti je larg
tek une ska diell
jasht bie shi mengjesi
dot nuk vjen

kur ti je shum larg
ska me qudi bota
me duket e kot
e vogel

kur ti je larg
tek un ska diell
jasht bie shi mengjesi
dot nuk vjen

kur ti je shum larg
ska me qudi bota
me duket e kot
e vogel si un dhe ti

do mesohem dhe pa ty
gjith vetmin e vetme ta sfidoj
per nje shpres per nje takim
prap ne pritje do qendroj

ref;(2x)
kur ti je larg
tek un ska diell
jasht bie shi mengjesi
dot nuk vjen

kur ti je shum larg
ska me qudi bota
me duket e kot
e vogel

kur ti je larg
tek un ska diell
jasht bie shi mengjesi
dot nuk vjen

kur ti je shum larg
ska me qudi bota
me duket e kot
e vogel si un e ti


Ky tekst u dërgua nga Lola Tuna LilaNazmije Selimi
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009
Muzika: Alfred Kaçinari


Nazmie Selimi - Kur Je Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Je Larg".
3. Video është e këngës "Kur Je Larg", por nuk këndohet nga Nazmie Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazmije Selimi:


Komente 0