Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazmije Selimi - Mendohu Dhe Njehere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Po te flas ti me vemendje me degjo
Eshte qetesi tani, por nuk e di si do vazhdojm
Pse do te fshehesh dashurin qe brenda teje segziston
Ta dish me keq do ndjesh ti dhimbjen se me shume gabon

Pa dashuri cdo gje eshte gri,
Dhe ne te dy si nje film bardh e zi
Pa dashuri nuk ka pranvere
dhe qielli rri perjetesisht pa ylber
Pa dashuri jo nuk jeton dhe nuk ke vend,asnjeher ne kete bote
Pa dashuri veten genjen prandaj mendohu ti edhe njehere

Do te kem ne zemren time pergjithemone
Iku dhe nje dite, sa larg do jesh tani se di
Por do te mesohem vet te fle dhe une vetmin ta perkedhele
Sepse ti ike por me veten more shpirtin tiim…

Pa dashuri cdo gje eshte gri,
Dhe ne te dy si nje film bardh e zi
Pa dashuri nuk ka pranvere
dhe qielli rri perjetesisht pa ylber
Pa dashuri jo nuk jeton dhe nuk ke vend,asnjeher ne kete bote
Pa dashuri veten genjen prandaj mendohu ti edhe njehere


Ky tekst u dërgua nga RigoniNazmije Selimi
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/12/2009
Festivali: Festivali i 48-të në RTSH
Muzika: Alfred Kaçinari
Video Produksioni: Imagine Films


Nazmije Selimi - Mendohu Dhe Njehere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendohu Dhe Njehere".
3. Video është e këngës "Mendohu Dhe Njehere", por nuk këndohet nga Nazmije Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nazmije Selimi:


Komente 0