Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Lekbibaj 
  • Mosha:
  • 75 Vjeç
BIOGRAFIA: Ndoc Papleka është një shkrimtar i njohur. U lind në Lekbibaj (Tropojë). Ka kryer studimet e larta për gjuhë e letersi dhe ka punuar si mesues, redaktor, skenarist etj. Ka nisur të shkruaje poezi shume heret. Libri i tij i pare me poezi është: "Zeri Im". Me pas vijne vellimet me poezi "Ecim", "Ngjatjeta, Diell", "Rrathet e Lisit" etj....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Qerim Haxhiu

Hiqmet Meçaj

Vath Koreshi

Vasil Tabaku

Xhevahir Cirongu

Jorgo Telo

Kasem Trebeshina

Ahmet Kolgjini

Mihal Gjergji

Jorgo Bllaci


Tags: Ndoc Papleka

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet