Ndriçim Gazija
Ndriçim Gazija

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Gjakovë
  • Jeton në
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Ndriçim Gazija është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ndriçim Gazija hapat e parë të muzikës i mori që në moshën 9 vjeçare ku filloi shkollën e muzikës për piano dhe e studioi për 7 vite dhe në mënyrë autodidakte ka mësuar instrumentin e kitarës. Shkollimin e mesëm e përfundoi në Gjakovë për kanto, po ashtu ka përfunduar dhe studimet në Universitetin e Tetovës. Prej disa vitesh Ndriçimi është mjaft aktiv në netët live në Kosovë dhe Shqipëri. Festivalin “Kënga Magjike” e sheh si platformën ideale për...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0