Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Ne-Yo
 • Emri i Vërtetë:
 • Shaffer Chimere Smith, Jr.
 • Vendlindja:
 • Camden, Arkansas 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 18 Tetor 1979
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♎ Peshorja
Nuk ka akoma asnjë votë

Ne-Yo është këngëtar i huaj shumë i njohur. Shaffer Chimere Smith, Jr. i njohur me emrin e artit Ne-Yo, është një tekstshkrues amerikan i muzikës pop dhe R&B, prodhues i muzikës dhe kërcimtar. Karierrën e tij e filloi si tekstshkrues të këngës "Let me love you" kënduar nga Mario.

Në vitin 2006 realizon albumin e tij të parë "In My Own Words", ku me këngën "So Sick" zë vendin e parë Shtetet e Bashkuara. Këngët që pasuan ishin "Because of You", "Closer", "Mad", "Miss Independent", etj. Në vitin 2010, Ne-Yo nxjerr në treg albumin e 4-t. Bashkëpunime ka patur me Rihanna, Beyonce, Leona Lewis, Alexandra Burke, Sugarbabes etj. Në vitin 2009, billboardet amerikane e kanë renditur atë si artistin e 57 më të mirin e vitit.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet