Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nehat Ferati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Dunav, Malësia E Karadakut 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
BIOGRAFIA: Nehat Ferati është një këngëtar i njohur. Nehat Ferati është diçka magjike. Të magjeps dhe të bën për vete. Me këngën, njeriu është rritur. Duke dëgjuar këngën, njërëzit e kanë mësuar historinë e tyre. Lum kush e interpreton këngën! Kështu është shprehur Nehat Ferati, këngëtar, instrumentalist dhe udhëheqës i Ansamblit kulturor “Gjilani” nga Gjilani. “Kur këndoj, e ndjej se po jetoj me personazhet e veprave epike, “Bukura e Dheut”, “Tanusha e Kralit” apo te kënga Motra e Gjergj Elez...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hazir Qelaj

Naser Dula

Luan Krasniqi

Dardan Shkreli

Fatmir Miroci

Morris

Avni Hadergjonaj

Alush Hamiti

Xhevair Akulli

Isniqemal Laci

Tags: Nehat Ferati


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet