Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nemes - Nje Tjeter Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Tjeter" kënduar nga Nemes.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Emyx. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Edhe nje tjeter, nje tjeter, deri sa s'munem ma
S'asht armatur, jam vet hekur, do dale drita nalt
Un jam I djegur, I djegur, po marr krejt flak
Nje qytet tjeter, nje tjeter, fati na don tjem larg
Edhe nje tjeter, nje tjeter, deri sa s'munem ma
S'asht armatur, jam vet hekur, do dale drita nalt
Un jam I djegur, I djegur, po marr krejt flak
Nje qytet tjeter, nje tjeter, fati na don tjem larg

U çova ne mëngjes s'di ku jam cu edhe vet, mendova ndryshojë naj Sen, por gjithmonë me t'njejtin men, tan menje te lekt, arohet dikur familja jasht n'kurbet, kur po shifna apet? Po t'kujtoj hala me ndjen pa vler
Edhe ju edhe une ca u ba jaaaaa
Nat pa gjumë si ç'do shtunë na ku jena pa?
T'shpon si hsplum, ban shum zhurmë, sot ku jena na?
T'fikson n'tru nuk asht turp ban nananana

Edhe nje tjeter, nje tjeter, deri sa s'munem ma
S'asht armatur, jam vet hekur, do dale drita nalt
Un jam I djegur, I djegur, po marr krejt flak
Nje qytet tjeter, nje tjeter, fati na don tjem larg
Edhe nje tjeter, nje tjeter, deri sa s'munem ma
S'asht armatur, jam vet hekur, do dale drita nalt
Un jam I djegur, I djegur, po marr krejt flak
Nje qytet tjeter, nje tjeter, fati na don tjem larg

Edhe nje tjeter, nje tjeter, e sjelli me nje han tjeter, 18 vjeç u bana I tmerrshëm,  vetmja t'kryjon il tormento
Deshta me ba nje gja t'rre, jo por tjert por bash per veten, kurkush st'nimon pa Sen,  mbeshtetje asht veq gjaku I jot me djersen

Edhe ju edhe une ca u ba jaaaaa
Nat pa gjumë si ç'do shtunë na ku jena pa‽
T'shpon si plum, ban shum zhurmë, sot ku jena na?
T'fikson n'tru nuk asht turp ban nananana

Un altra volta e ancora finché non ne posso più!
Niente armarmatura sono acciaio vedró la luce blu
E sto bruciando, bruciando, brucio sempre di più
Un'altta città non mi basta, il tuo destino lo scegli tu

Nat pa gjumë si ç'do shtunë,  ngulet n'tru  na na na
E kam shrujt ja ku jam,  sono ritornato in questa vecchia città

Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5Komente mbi këtë këngëNemes - Nje Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Tjeter".
3. Video është e këngës "Nje Tjeter", por nuk këndohet nga Nemes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.