A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nertila Koka
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 53
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  38
Music genres: Easy Listening

Nertila Koka is a popular singer. Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar në disa filma: Telefoni i një mëngjesi (1987) si Lira, Duaje emrin tënd (1984) si Bora, Apasionata (1983) si motra e Arturit etj.

Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria".

Në Dhjetor 1986, Nertila Koka merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Dy Gezime Ne Nje Dite".

Në Dhjetor 1990, David Tukiqi & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Sagapo - Te Dua".

Në Dhjetor 1993, Nertila Koka & Viktor Tahiraj marrin pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Të Vramë Moj Dashuri".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  ALDOooo  

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019