Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nertila Koka - Mes Njerëzve Zemërmirë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mes Njerëzve Zemërmirë".
3. Video është e këngës "Mes Njerëzve Zemërmirë", por nuk këndohet nga Nertila Koka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nertila Koka - Mes Njerëzve Zemërmirë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Teksti:

Irma Kurti

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1986

Komente

Asnjë Koment

29/03/1986

1986-03-29T20:00:00+00:00Sonte jemi mbledhur të gjithë bashkë
gëzimin tonë, shokë të dashur të festojmë,
mbrëmja sonte qenka kaq e bukur
se mban ajo urimin tonë.

Desha në këtë mbrëmje të gëzuar
një këngë zemre unë të këndoj.

Ja dikush më sjell një lule,
dikush tjetër më buzëqesh,
shpejt u rrit kjo vajza jonë
si lule midis nesh.

Refreni:

Në mes njerëzve zemërmirë
që me prindërit janë përkrah,
rritëm shtatin ne fëmijët
në vepra të mëdha.

Sonte jemi mbledhur etj.


Më Shumë Këngë Nga Nertila Koka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet