Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Koka & Bashkim Alibali - Perhere Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

1.
Nertila
E bukur eshte per mua ajo dite
plot ngjyra sjell
secdo fjale e jotja e mire
lehtas perkedhel
Per here te pare une veten time shikoja
ne syte e tu
dhe nje po une brenda zemres degjoja
fjalet dolen befas thashe te dua

Bashkimi
Nje ditelindje ne jeten time u shtua
jo s'e harroj
pse me dridhen fjalet e tua
me mall kujtoj
Ti e qeshur porsi era vrapoje
hej ndalu pak
dhe nje lule ma rrembeve prej dore
ne pranveren kishim ne çdo hap çdo hap

Refreni
Kjo dashuri qe me dhe ti
eshte e bardhe si bore e zjarrte qe ndrin gjithmone
dhe ne zemrat tona do te cele perhere
nje kenge e reoh nje kenge e re
Cdo gje sot lulezonjemi blerim i saj
si zogj qe fluturojne te dy ne kapim cdo maj
dhe shoke jemi negjithe zemrat kane nje fole
tek nena Shqiperi
e ndjejme prane doren e saj perhere


Ky tekst u dërgua nga Elva

Nertila Koka & Bashkim Alibali - Perhere Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perhere Me Ty".
3. Video është e këngës "Perhere Me Ty", por nuk këndohet nga Nertila Koka & Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nertila Koka:


Komente 0