Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Koka - Të Gjithëve J'u Përshëndes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Jo s'ka rëndlësi t'u them
Se cila vajzë jam, se ç'emër unë kam.
Mjafton t'j'u them se jam studente
Me zemrën plot freski, me syrin kaltërsi.

T'j'u them se të gjitha stinët
Tek un' sot blerojn',
T'j'u them se të gjitha agimet
Në jet' mua sot më zgjojn'.

Në zemrën time un' kam një det me dashuri
Dhe një det me këngë e kam,
Për ty moj jetë, që si nën' më mban në gji
Si një stinë e bukur sot ngjaj.

Pranverën po të doni ta shikoni ju,
Jo, mos u mundoni shum'.
Ajo më parë se kudo ja vjen këtu,
Vjen tek ju edhe tek un'

Të gjithë ju, që mbani nje emër, studentë,
J'u përshëndes me fjalë, këtë këngë të re.
Pranvera e madhe e Shqipëris'
Në zemrat tona ka bërë fole.

Të gjithë j'u përshëndes,
Me këtë këngë të re,
Mes jush un' jam përherë,
Si një lule e çelur në pranverë.Nuk kemi video për këtë këngë.
Nertila Koka - Të Gjithëve J'u Përshëndes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Gjithëve J'u Përshëndes".
3. Video është e këngës "Të Gjithëve J'u Përshëndes", por nuk këndohet nga Nertila Koka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nertila Koka:


Komente 0