Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Vreto - Valle Rrajces Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  17

Valle me ylber

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale

Kush ndrit si ylber në valle?
Kush ngjan porsi shtojzavalle?

Valle e rrajces kaq e bukur,
dridhet vasha porsi flutur

Fluturo, fluturo valle me ylber
fluturo, fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x2)

Se ç'u mërguan sorkadhet
kur në fshat filluan vallet

se ngjanin vashat o
më sorkadhe se ato

Fluturo, fluturo valle me ylber
fluturo fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x4)

vallja jonë ndizet flakë
e mbush malin me zambak

vash e Rrajcës me stoli
te gjithë ty te kan zili

Fluturo, fluturo valle me ylber,
fluturo, fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x2)

fluturo fluturo valle me ylber
fluturo fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x2)


Ky tekst u dërgua nga Aferdita Krasniqi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Nertila Vreto - Valle Rrajces
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Valle Rrajces".
3. Video është e këngës "Valle Rrajces", por nuk këndohet nga Nertila Vreto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:


Komente 0