Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Vreto - Bem Derman Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  17

o nga e shtuna dere te hene,
jam pa pire e jam pa ngrene
o gjumi i nates s’me ka zene,
per dy fjale qe s’ti kam thene
o ç’ke me mua mor aman?
nga ku gjende, gjetsh belan
o pse kerkon te besh shaka?
se per borgj jo nuk ta kam
o per ty zemra po me qanë,
te kam shpirt e te kam xhan
o e terbove gjithe dynjan
o me vrit, o beme derman
Ndale kengen e bilbilit
e thote flete e trendafilit,
Mos e shuaj zjarrin e fitilit
e thote vete kandili.

Ky tekst u dërgua nga BesaRenditja: Top 200
Publikimi: 08/12/2011
Orkestrimi: Genti Lako


Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:


Komente 0


Nertila Vreto - Bem Derman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bem Derman".
3. Video është e këngës "Bem Derman", por nuk këndohet nga Nertila Vreto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.