A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Netët E Bardha - Me Mungon


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/11/2011

2011-11-03T19:14:51

Participating in

Top Fest 8


Më mungon

Më pëlqen se si buzqeshë
në ëndrrat e mia do të jesh
buzëqeshja më mungon e ëmbël
një vështrim nga ata sy.

Mungesën tënde e ndjej
në cdo qelizë të trupit tim
dashurinë të gjithëve ja rrëfejë
është për mua i vetmi betim

Më mungon si rrahje zemre
si frymë më mungon

refreni
E për një fjalë më merr malli
zërin tënd e kërkon zemra
gjumi i natës më tradhton
e ty të sjell ndër endrra
edhe yjet lëshojnë dritën
s`më tremb errësira më
këtë ëndërr jetëshkurtër
s`do ta ndërroja me asgjë.

Si drita syrit më mungon
shkëndija në vezullime
mungesën tënde asgjë
se ndjen më fort se zemra ime.

si flaka netëve të ftohta
si dielli dimrit më mungon
me mungon si hana natës
buzëqeshjen që ma dhuron
më mungon si rrahje zemre
si frymë me mungon

Më mungon si rrahje zemre
si frymë më mungon

refreni
E për një fjalë me merr malli
zërin tënd e kërkon zemra
gjumi i natës më tradhton
e ty të sjell ndër ënderra
edhe yjet lëshojnë dritën
s`më tremb errësira më
këtë ëndërr jetëshkurtër
s`do ta ndërroja me asgjë.

Teksti: Era & Fajtona Geci

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019