Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

18/01/2002 - 20/04/2002
Pallati I Kongreseve, Tirane
Prezantuesit: Hygerta Sako, Leon Mekshi, Çiljeta & Eva Idrizllari
Tv-Klan /

Festivali I-rë startoi më 18 Janar 2002 në TV-KLAN me nje kohëzgjatje prej 14 Puntatash nga 120 minuta te cilat u prezantuan nga Eva Idrizllari Dhe Çiljeta. Vendi i organizimit ishte Sillo Club, sot Cavalliero. Ndersa nata finale u zhvillua me 20 Prill 2002 ne Pallatin e Kongreseve, Tirane dhe u prezantua nga: Hygerta Sako, Leon Mekshi, Çiljeta & Eva Idrizllari.

Fitues: Klipi "Moj e Mira" - Mihrie Braha
Produksioni Video: PIXELS - Kosovë

Anëtarët e Jurisë ishin: Muharrem Fejzo, Rajmonda Bulku, Kujtim Çashku, Denis Koçi, Ylljet Aliçkaj, Ilir Butka, Bujar Kokonozi dhe Bebeka Alla.


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7


Komente mbi këtë festival


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet