Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nevila Qesko - Dashuri E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri E Vjeter" kënduar nga Nevila Qesko.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Smail Puraj - Dashuri E Vjeter

ref:2x

kur te pash dashnija e vjeter
n'perqafim me nje djal tjeter
ah sa shum jam permalluu
spo muj lotin me ndalu...

ref:2x
per dashurin e vjeter
zemra pom vajtooon
per dashurin e vjeeeter
syri pom lotooon .....

2x
kam mendu se t'kam harrua
e ma skam ndjenja per ty
kur te pash me tjeter djal
perseri zemra mu thy ...

ref:4x
per dashurin e vjeter
zemra pom vajton
per dashurin e vjeter
syri pom loton...

Artan Xhija - Dashuri E Vjeter

Eja me mua ti sonte te ndjej pak kenaqsi harroje dashurine qe kishe thote vajza ska shume rendesi ti vajze hijshme ti je smund te dua tjeter per mua e para dhe e fundit do te jete dashuri e vjeter
2) e dua une ate vajzen e dua sa jeten time e dua e dua pergjithmone

dhe pse jemi larguar sdo te thote ska dashuri kjo zemer eshte rrethuar nga ndjenjat dhe spyet cmendojne nga ti
kjo ndjenje eshte shume e forte
me mban te gjalle prej ditesh e di qe seshte e drejte moj vajze po te lutem qe te ikesh

2) e dua une ate vajzen e dua sa jeten time e dua e dua pergjithmone

ndjenjet e tua thot vajza leri nuk i dua do te le ty qe te vuash sonte heja e rri me mua jo jo moj vajze e bukur smund te dua tjeter per mua e para dhe e fundit do te jete dashuri e vjeter

2) e dua une ate vajzen e dua sa jeten time e dua e dua pergjithmone

Ganimete Jashanica - Dashuri E Vjeter

KUR MENDOJ PER TY
MBLIDHET LOTI NE KETA DY SY
NEK E NDERROI ME ASGJE TJETER
DASHURI E VJETER
KAM DESHIR ME TE PA PERDITE
FRYMA JOTE ME FLLADITE
VJEN TEK UNE NAT PER NAT
NE ENDRREN E NGRAT

KU JE SHPIRT NUK E DI
JETOJ VEQ PER TY
ZEMRA ZEMRES I QON FJALE
MALLI NA KA MARRE


KOHA SHKON TUJ PRITE
ME TE PA A VJEN AJO DITE
NUK E NDERROJ ME ASGJE TJETER
DASHURIN E VJETER

KAM DESHIR ME .....

REF.

KU JE SHPIRTE NUK E DI
JETOJ VEQ PER TY
ZEMRA ZEMRES I QON FJALE
MALLI NA KA MARRE.


Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5Komente mbi këtë këngëNevila Qesko - Dashuri E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri E Vjeter".
3. Video është e këngës "Dashuri E Vjeter", por nuk këndohet nga Nevila Qesko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.