A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nevruz Yzeiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  19
BIOGRAFIA: Nevruz Yzeiri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1966, Nevruz Yzeiri merr pjesë në Festivali i 5-të në RTSH me këngën "Kenga Jone E Re". Në Dhjetor 1966, Nevruz Yzeiri merr pjesë në Festivali I 5-Të Në Rtsh me këngën "Fshati Im I Dashur". Në Dhjetor 1967, Nevruz Yzeiri merr pjesë në Festivali i 6-të në RTSH me këngën "Minatorit". Në Dhjetor 1967, Nevruz Yzeiri merr pjesë në Festivali I 6-Të Në Rtsh me këngën "Fllad Aksionesh". Në Dhjetor 1968, Nevruz Yzeiri merr pjesë në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Muharrem Qena

Gani Miftari

Bedri Islami

Urim Koshi

Viktor Tahiraj

Adhurim Demiri

Zihni Berati

Genc Tukiçi

Pellumb Elmazi

Klement Marku


Tags: Nevruz Yzeiri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019