A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhat Osmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  180
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Nexhat Osmani është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. I lindur ne nje fshat, i cili ben pjese ne fshatrat perparimtare te Kosoves, pra Mushtishti, qe aty filloi hapat e pare te ngjitjes ne skene. Nexhati si krah te djathte per fillimet e karrieres se tij e ka pasur motren, pre Remzien, me te cilen kane korrur nje sukses te madh. Ka edituar nje numer te madh kengesh, disa prej te cilave jane te perfshira ne tre albumet e tij. Fillet e tij ne muzike shenohen ne vitin 1993, me disa kenge te cilat nuk p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Remzie Osmanit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Hajde Merre Zemrën (2016)

Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Embelsira (2012)

Kafe Muhabet (2011)

Qaj Moj Zemer (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Hileqare (2009)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

Jeton Dashuria Jone (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Spektator
Fukara
Pa Dashni
Ti Ne Zemren Time
Kollaj Kollaj
Fjala E Urte Popullore
Gur
Hajde Merre Zemren
Pa Facebook
M'Pëlqen


Përkthime (6)


Artistë Të Ngjashëm:

Trix (Veli Sahiti)

Naim Krasniqi

Skivi

Armend Rexhepagiqi

Lyric Master

B-Genius

Endrit Elshani (Endri)

Labinot Tahiri (Labi)

Ramadan Krasniqi (Dani)

Blero


Tags: Nexhat Osmani, Nexhati, Negjat Osmani

Nexhat Osmani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019