A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nexhat Osmani - Her' Kollan Her' Xhamadan

Teksti i këngës:

kisha dasht të behem zogë
në dorën tënde me pushu
kisha dasht të bahem mollë
buzët tua me m'kafshu

kisha dasht te behem gur
kemba jote të më shkel
kisha dasht mu bë kollan
me t`Shtrengu në bel (x2)

ref:
here kollan her xhamdan
vishum kam me t'ra taman
her si zog her si pllumb
me m'provu nuk ke me ndru (x2)

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019