Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nexhat Osmani - Zot Krisi Pushka E Pare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zot Krisi Pushka E Pare".
3. Video është e këngës "Zot Krisi Pushka E Pare", por nuk këndohet nga Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nexhat Osmani - Zot Krisi Pushka E Pare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  15

Këngë e albumit:

"Për Ju Çlirimtarë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00oh oh zoto krisi pushka pram
qatje posht ne katun
than sevrane oj sufin pram
o kaj nane e kaj
thane sevrane oj sufin pram
o kaj e zeza nane

hey amanet o po jav lo
mos me qel tjeter dugoj
mos me mat me terezi
o se nuk kishte gje ma zi
ah kaj nane e kaj
se nuk kishte gje ma zi
o kaj e zeza nane

hey amanet o ty mor vllav
zi per mue sa do t'majsh
sa do t'majsh vllav zi per mu
drejt o vlla ty me t'kallxu
sa t'mar kallin n'mal me shku
e ta mushi plot me dru
kthena mrapa kush me m'nhimu
njonin kra ma ke thormu
a kaj nane e kaj
njonin kra ma ke thormu
o kaj e zeza nane

hey amanet o ty moj moter
zi per mue sa do t'majsh
sa do t'majsh moter zi per mu
drejt o vlla ty me t'kallxu
nfis de huj une jam qellu
nfis de huj une jap angji
atje s'mlan vllav me t'majt zi
a kaj nane e kaj
atje s'mlan vllav me t'majt zi
o kaj e zeza nane

hey amanet o ty moj gru
zi per mue sa do t'majsh
sa do t'majsh ti zi per mu
drejt o njeri met kallxu
sa t'mar knotat e shkoj nkru
ti shoh shoqet qysh jan bo
menihere mendja ka mem shku
lyp oj vendin me u martu
po kurre skan vdek burrat per mu
burri jem ti ke me u kon
per ty kijaen moter e nan
a kaj nane e kaj
per ty kijaen moter e nan
o kaj e zeza nan

e hey amanet o ty moj nane
zi per mu nan sa do t'majshe
sa do t'majsh nane zi per mu e
o drejt o biro me t'kallxu e
sa t'ka ymer nana me jetu e
del pranvera qysh jan knu e
rrem em rrem o kan mej nhimu e
i nhimon nana rrem em rrem
dej ta gjoj o ni djal te ri e
t'ja veq gjurdi o veq urdijgje
ti gjurdi e at allti edhe shoken
plisin e ri e dal ne stom o rri kashie
rri kashie nana bashk me stof
a nashta ma hek pak mallin tend
a kaaaaaaaaaj a zeza nan e


Ky tekst u dërgua nga Fshf14
Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet