Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nexhat Osmani - Moj Kosove Nuri I Lavdise

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosove Nuri I Lavdise".
3. Video është e këngës "Moj Kosove Nuri I Lavdise", por nuk këndohet nga Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nexhat Osmani - Moj Kosove Nuri I Lavdise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

Këngë e albumit:

"Për Ju Çlirimtarë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00ooo moj kosove nuri i lavdise
nderi maleve o te malsise
po t´kendoj si djal shqiperie
n´qifteli ni kange trimnie
koh pas kohe oh ke rrit burra
tuj te knu pushket o neper kulla
te falem gjakun dhe rinin¨
o me ta pru kosove lirine

ooo prap dikush hatrin s´ta ka
n´halle n´vujtje dojn me t´pa
djepi yt perkund sokola
shot galicen por si shqiponja
ded gjon luli o anton cetta
o pajtun gjaçet o n´troje t´veta
kshtu i don kombi bijt e vet
me u lidh fort e mos me u tret

ooo ty te dojn kosove me zemer
kem ni gjak e gzojm ni emer
sa t´ket diell mbi ne me ra
jem shiptar skemi me u n´da
dit ma te bukra po na vijn
o per kosove e per shipnin
le ta din kush e ka merakun
na n´dan zjarri sna n´dan gjaku

le ta din kush e ka merakun
ooo na n´dan zjarri e po sna n´dan gjaku


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet